zamek rabsztynNie ma relacji bez integracji. W myśl tej zasady zorganizowano wyprawę integracyjną klas pierwszych do Rabsztyna. Atrakcji dla uczniów nie brakowało, mogli oni poznać się i zacieśnić pierwsze szkolne przyjaźnie w malowniczym otoczeniu. Wspólnie spędzony czas urozmaicały gry i zabawy sportowe.

Uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach: wyścigi hula hop, wyścigi rzędu, przeciąganie liny. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo klasy 1a i 1bs, drugie miejsce klasy 1b i 1c. Po wysiłku sportowym pierwszoklasiści zjedli kiełbaski z grilla, a następnie udali się na zamek, by odetchnąć po dniu sportowych zmagań. Była to radosna przygoda, która sprawiła, że uczniowie klas pierwszych mogli w duchu uczciwej rywalizacji poznać siebie i z pewnością uczestnicy rajdu będą się do siebie uśmiechać na szkolnym korytarzu. Wyjazdy integracyjne stanowią już wrześniową tradycję w naszej szkole i pozwalają pierwszoklasistom na oswojenie się z nową sytuacją szkolną, poznanie rówieśników oraz wychowawców, co jest ważnym krokiem w budowaniu ich poczucia przynależności do szkolnej społeczności. Fotografie z rajdu zostały umieszczone w naszej galerii.