Spotkanie z profesorem Antonim DudkiemHistoria jest nauką o przeszłości, lecz ma wpływ na przyszłość i niewątpliwie warto ją znać, by wiedzieć w jakiej perspektywie budować przyszłe losy świata. Uczniowie klas czwartych udali się do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach na spotkanie z profesorem nauk humanistycznych, członkiem rady IPN, historykiem, publicystą i profesorem Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – Panem Antonim Dudkiem.

Zdjęcia w GALERII

Spotkanie z Krzysztofem MadejemSpotkanie z przemysłowcem Panem Krzysztofem Madejem – Absolwentem.
W dniu 23.09.2024 r. Pan Krzysztof Madej – Absolwent „Mechanika” „WSKRZESICIEL” OLKUSKIEJ EMALII, skromny i niezwykle życzliwy właściciel Olkuskich Wyrobów Emaliowanych , która jest jedyną fabryką w Polsce, a piątą na świecie, która produkuje tego typu naczynia, spotkał się z uczniami swojej dawnej Szkoły – Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, który właśnie obchodzi Jubileusz 125 lat swojego istnienia. Pan Krzysztof Madej – to człowiek z pasją, dla którego człowiek i jego zasoby są najistotniejsze.
Zacnego Gościa serdecznie powitała Jego dawna wychowawczyni – Pani Aldona Nowicka – Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu.
Zdjęcia w GALERII

Krzysztof Madej

Wywiad z przemysłowcem Panem Krzysztofem Madejem – przemysłowcem – Absolwentem.
W dniu 23.09.2024 r. Pan Krzysztof Madej – Absolwent „Mechanika” „WSKRZESICIEL” OLKUSKIEJ EMALII, skromny i niezwykle życzliwy właściciel Olkuskich Wyrobów Emaliowanych, która jest jedyną fabryką w Polsce, a piątą na świecie, która produkuje tego typu naczynia, odwiedził swoją Szkołę – ZS Nr 1 w Olkuszu, który obchodzi Jubileusz 125 lat swojego istnienia. Z zacnym Gościem wywiad przeprowadziła Pani Iwona Rams.

Euronauka2

Rusza rekrutacja na bezpłatny wyjazd do Faro w dniach 24.01.2025 – 04.02.2025 w ramach realizowanego projektu „Euronauka2” programu ERASMUS+ Edukacja Szkolna finansowanego przez Unię Europejską. Podczas wyjazdu poznacie przepiękne Faro i kulturę Portugalii, szlifując swój angielski w międzynarodowym środowisku. Formularze proszę składać w sekretariacie CKUiKZ sala C.32 w terminie 25.09.2024 – 30.09.2024.

Formularz rekrutacji Euronauka2

Regulamin rekrutacji Euronauka2

Klasy pierwsze z historią 1

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu kultywuje swoją historię i tradycję. Od kilku lat uczniowie klas pierwszych uczestniczą w zajęciach w szkolnej Izbie Pamięci, przygotowując się m. in. do uroczystego ślubowania przy olkuskim Kopcu Kościuszki, które ma swoje źródło w historii Szkoły. W Jubileuszowym roku obchodów 125-lecia Szkoły, który obecnie obchodzimy, uroczystość ślubowania pierwszoklasistów będzie miała wymiar szczególny.

Gra miejska

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych i jubileuszu 20lecia Polski w Unii Europejskiej oraz 125lecia szkoły ZS Nr 1 organizuje Grę Miejską pod patronatem Starosty Powiatu Olkuskiego dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych oraz uczniów klas pierwszych Mechanika. Link do zgłoszeń: https://bit.ly/gramiejskamechanik
Regulamin gry i załączniki do pobrania:
Regulamin Gry Miejskiej z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych opiekuna uczestnika
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika

Wywiad z Panem Pawłem Karpińskim

W dniu 17 września 2024 r. Pan Paweł Karpiński – Absolwent sławetnego „Mechanika” odwiedził swoją Szkołę, która obchodzi Jubileusz 125 – lecia swojego istnienia. Miłego Gościa serdecznie powitała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka.
Z Panem Pawłem Karpińskim został przeprowadzony wywiad.

AMT NEWSJeżeli twoje dziecko jest w wieku 6-15 lat, mieszka na terenie powiatu olkuskiego wykazuje cechy naukowca, a ty nie potrafisz sprostać jego wymaganiom i oczekiwaniom….
Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie ZAPRASZAMY TWOJEGO MAŁEGO EINSTEINA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKADEMII MŁODEGO TECHNIKA.

Oświadczenie

zamek rabsztynNie ma relacji bez integracji. W myśl tej zasady zorganizowano wyprawę integracyjną klas pierwszych do Rabsztyna. Atrakcji dla uczniów nie brakowało, mogli oni poznać się i zacieśnić pierwsze szkolne przyjaźnie w malowniczym otoczeniu. Wspólnie spędzony czas urozmaicały gry i zabawy sportowe.

Wywiad Kurkowscy

Jubileuszowy 125 Rok Szkolny Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu jest doskonałą okazją do przeprowadzania wywiadów z Absolwentami Szkoły.
W dniu 10 września 2024 r. Państwo Adam i Izabela Kurkowscy – Absolwenci szacownego „Mechanika” – najstarszej i największej Szkoły powiatu olkuskiego, spotkali się w serdecznej atmosferze z Panią Aldoną Nowicką – Dyrektorem ZS Nr 1 w Olkuszu oraz udzielili wywiadu dla swojej Szkoły.

Narodowe CzytaniePosąg człowieka na posągu świata…. czyli Narodowe Czytanie dramatu „Kordian”. Narodowe Czytanie to wydarzenie, które nie jest obojętne uczniom. Propagując ideę czytelnictwa spotkali się oni w szkolnej bibliotece, jak i w salach lekcyjnych, by wspólnie poznawać najważniejsze fragmenty dramatu romantycznego „Kordian” napisanego przez wybitnego twórcę Juliusza Słowackiego.