Spotkanie z profesorem Antonim DudkiemHistoria jest nauką o przeszłości, lecz ma wpływ na przyszłość i niewątpliwie warto ją znać, by wiedzieć w jakiej perspektywie budować przyszłe losy świata. Uczniowie klas czwartych udali się do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach na spotkanie z profesorem nauk humanistycznych, członkiem rady IPN, historykiem, publicystą i profesorem Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – Panem Antonim Dudkiem.

Zdjęcia w GALERII

Rozmawiali o historii współczesnej, tożsamości europejskiej i analizowali etapy drogi Polski do członkostwa w Unii Europejskiej. Po pierwszej części spotkania – wykładzie i obejrzeniu prezentacji, młodzież zadawała ekspertowi pytania, na które on chętnie udzielał odpowiedzi. Ważne dla uczniów kwestie dotyczyły przyszłości i zmieniającej się na przestrzeni lat pozycji Polski w Unii Europejskiej, możliwości wykorzystania programów unijnych kierowanych do młodzieży, poczucia europejskości i solidarności. Była to ważna lekcja historii, która zaowocowała dodatkową wiedzą i doświadczeniem spotkania z autorytetem w dziedzinie historii i politologii. Od organizatora wydarzenia – szkoły Forberg Knowledge Growing uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki i jako jedyna obecna na wydarzeniu szkoła z Małopolski zostali zaproszeni do dalszej współpracy przy eventach organizowanych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.